Remíza v Šumicích 1:1

IMG-20240505-WA0006
Vytvořeno:
Upraveno:

V neděli 5. května zajíždělo naše mužstvo k dalšímu mistrovskému utkání do Šumic, s vidinou a chutí prodloužit jarní vítěznou sérii. Do utkání jsme vstoupili dobře a diktovali od začátku tempo hry, kdy jsme většinu 1.poločasu strávili na půlce soupeře. Ve 13.minutě po rychlé spolupráci na naší levé straně po ose Dobrozemský - Obal odcentroval Šmatelka a hráč domácích, který pod tlakem odhlavičkoval míč do vlastní brány, čímž jsme se ujali vedení 1-0. Obraz hry se nezměnil a nadále jsme působili fotbalověji a tlačili se do zakončení. Slibné hlavičky Salaye 2x, dorážka Obala do prázdné branky, kde trefil posledního hráče domácích neskončili brankou. Poté se dobře uvolnil Šmatelka, který obstřeloval brankáře, bohužel trefil pouze tyč domácí branky. Další šanci nevyužil Gajdošík, který se špatně zorientoval. Místo toho, aby si míč připravil, tak zbrkle střílel, bohužel nad. Domácí se do žádné vážnější šance nedostali, hrozili pouze ze standartních situací. Tím skončil první poločas.

Do druhé půlky jsme nastoupili s tím, že vedeme 1-0, ale budeme pokračovat v aktivní hře. Což se nám ze začátku dařilo, ale domácí se postupem času více osmělovali, ale my jsme udělali možná dvě chyby, které nám trochu svázali nohy a znervózněli jsme. Přesto jsme si vytvořili další šance, které jsme neproměnili. Stačilo nám dát druhý gól na to, abychom zápas v klidu dohráli. Šance Zámečníka, kdy jde sám na branku a další šance Mandince, který z malého vápna hlavičkuje nad bránu a spousta nedotažených akcí nás stála určitě 2 body. V 67.minutě po chybě Tibora Horáčka jsme nechali domácí vyrovnat, v tu dobu to byla snad jejich první šance. Paradoxně jsme mohli ještě v 90.minutě zápas ztratit a prohrát, kdy jsme nezachytili rychlý brejk Kelíška, který zakončoval pouze do tyče naší brány. Určitě jsme v tomto zápase byli lepším mužstvem, ale fotbal se hraje na branky a my jsme dali pouze jednu a soupeři jednu povolili. Tím pádem zápas skončil dělbou bodů, což nás vzhledem k průběhu zápasu mrzí.

Sestava: Němčický - Horáček, Kaňovský, Dobrozemský - Basovník (46. Zámečník), Obal (61. Mandinec), Perůtka, Polách, Šmatelka (86. Flek) - Gajdošík (61. Králík), Salay (76. Řiháček)

Pozor! Příští domácí zápas se hraje v sobotu 11.05.2024 v 16:30 hod, kdy hostíme druhé mužstvo soutěže - Nivnici.