Import bodů z Bojkovic

Vytvořeno:
Upraveno:

V neděli 29.10.2023 odjíždělo naše mužstvo k poslednímu letošnímu mistrovskému utkání na horkou půdu do Bojkovic, které v podzimní části soutěže ještě neprohráli. Hozenou rukavici od našich dorostenců, kterým se v boji o první místo podařilo v dnešním předzápase domácí Bojkovice porazit 2-3, jsme dokázali zvednout.

Začátek utkání nám vyšel podle plánu, kdy jsme hráli aktivně a byli po 10ti minutách odměněni penaltou za zákrok na aktivního Tibora Horáčka, kterou s přehledem proměnil Jakub Salay. Poté převzali aktivitu domácí hráči, nicméně se do šancí díky zodpovědné hře celého mužstva nedostávali, ale ani my jsme si moc šancí nevytvořili. Za zmínku snad stojí jen šance Marka Novosada, který z deseti metrů sice tísněn protihráčem branku přestřelil. To bylo z prvního poločasu asi vše a do šaten se šlo za přívětivého stavu 0-1pro Kunovice.

V poločase jsme hráče upozorňovali na standartní situace, se kterými máme v poslední době velké problémy. Bohužel i v dnešním zápase jsme se nevyvarovali jedné této nepozornosti a nedokázali jsme reagovat na rychle rozehraný roh domácích. V té době běžela 47. minuta a stav se změnil na 1-1.

Dobrých 20 minut byli domácí aktivnější, nicméně si nevytvořili žádnou šanci. Nás nakopla 70. minuta a dalekonosná střela Radka Polácha, který se vrátil po čtyřzápasové pauze, vynucené zraněním, která orazítkovala spojnici břevna a tyče. Další šance Petra Kaňovského, který dostal ideální balón za obranu domácích, a i přes včasné vyběhnutí brankáře byl u míče dřív, ale bohužel branku netrefil. Od té doby jsme se začali prosazovat i díky nasazení druhého útočníka Petra Gajdošíka, který rychlostí a důrazem platil na domácí obranu. Odměnou mu byl centrovaný míč v 81. minutě na hlavu Jakuba Salaye, který nabídkou nepohrdl a druhým gólem rozhodl zápas a zisk tří bodů v náš prospěch. Konečný výsledek 1-2 z horké půdy v Bojkovicích nás všechny potěšil.

Za dnešní zápas, přístup a bojovnost si hráči zaslouží jak tři body, tak i pochvalu.

Dnešní sestava : Němčický - Horáček, Krček, Kundrt, Kaňovský - Flek, Šmatelka, Dobrozemský, Polách, Novosad - Salay

Připraveni : Passler, Basovník, Velecký, Gajdošík, Řiháček