Muži vyhráli v D. Němčí

Vytvořeno:
Upraveno:

Dnes 24. března téměř po pěti měsících jsme zajížděli k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání k sousedskému derby do Dolního Němčí. Po dlouhé době jsme taky odehráli zápas a zrovna mistrovský na velmi dobře připravené travnaté ploše. Od začátku utkání jsme působili aktivněji, hráli jsme více na balónu, nicméně šance nepřicházeli ani na jedné straně. Ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu, proto se zápas odehrával mezi šestnáctkami až do 29.minuty, kdy Petr Kaňovský vyhrál svým důrazem souboj na levé straně hřiště, odcentroval před bránu, kde po zákroku domácích skončil balón na hranici velkého vápna, tam aktivní Tibor Horáček dokázal míč přesnou placírkou dostat do brány domácího družstva - 1:0. Do konce poločasu hra vypadala stejně, domácí se snažili dlouhými nákopy překonat naši dobře hrající obrannou čtveřici, ta pracovala skvěle a proto se šlo do šaten s jednobrankovým vedením.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že domácí vrhnou všechny síly na to, aby otočili zápas ve svůj prospěch. Začali být aktivnější, nicméně svým stereotypním neustálým překopáváním hřiště se jim nedařilo překonat obrannou fázi našeho mužstva. Až do 52.minuty, kdy po naší standartní situaci z naší poloviny jsme nepřesnou dlouhou rozehrávkou, kterou domácí zachytili a dostali se do rychlého přečíslení, kde osamocený Stojaspal postupoval sám na Lukáše Němčického a ani dobíhající Horáček nezabránil gólu domácích - 1:1. Zápas začal být nervózní, začali se rozdávat žluté karty, hra byla oboustranně velmi napjatá. I přesto se nám v 59.minutě Honzou Zámečníkem podařilo po rychlém brejku strhnout vedení znovu na naši stranu - 1:2. O pár minut později další šanci po 50ti metrovém sprintu nedokázal proměnit Ruda Obal. Běžela 73.minuta, již jednou potrestaný Pavel Šmatelka fauloval dle rozhodčího znovu na žlutou kartu a to znamenalo pro nás jeho vyloučení. V ten moment Dolní Němčí cítilo velkou šanci na vyrovnání dnešního zápasu. I přesto, že jsme hráli v poli o jednoho hráče méně, tak jsme soupeře do šancí nepouštěli. Zhruba v 80. minutě, po stejně dlouhém běžeckém souboji u kterého byl znovu Ruda Obal, jeho střelu zastavila až tyč domácí branky. V tento moment chybělo málo a zápas byl rozhodnutý. Ruda Obal by si ten gól strašně zasloužil. Zbytek zápasu byl hodně hektický a vyvrcholil v 85.minutě, kdy Lukáš Němčický obdržel oprávněně červenou kartu, zároveň obdržel kartu stejné barvy i hráč domácího mužstva, tudíž jsme dohrávali v devíti.

Máme tři body, ale taky dva vyloučené a jednoho zraněného!

Sestava: Němčický - Horáček, Kaňovský, Vagdal, Dobrozemský (59.minuta Krček) - Zámečník (87.minuta Passler), Obal, Perůtka, Polách, Šmatelka - Flek (80.minuta Gajdošík).

Dále připraveni: Basovník, Novosad

Příští neděli 31.3. v 10.15 hod. přivítáme hráče Koryčan, kteří dnes překvapivě porazili vedoucí tým z Nivnice.

Tímto Vás srdečně zveme na první domácí jarní mistrovský zápas.